W kuchni suszył, a w ogrodzie sadził. 25-latek odpowie za uprawę i posiadanie marihuany

2022-09-28 14:53
25 – latek odpowie za posiadanie i uprawę konopi indyjskich
Autor: KMP Tarnobrzeg

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali 25-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich. Mundurowi znaleźli przy nim łącznie 841 gramów ziela. Do zatrzymania doszło w kompleksie leśnym na ul. Kolejowym.

W sobotę przed godziną 15, funkcjonariusze z Nowej Dęby, na ul. Kolejowej, w kompleksie leśnym, wylegitymowali mężczyznę. Z jego plecaka wydobywał się charakterystyczny zapach. Po sprawdzeniu zawartości policjanci znaleźli w reklamówce rośliny, które wyglądem przypominały konopie indyjskie. 25-letni mieszkaniec Nowej Dęby został zatrzymany i trafił do aresztu.

- Znalezione przy mężczyźnie substancje przekazano do analizy, która wstępnie potwierdziła, że zabezpieczone substancje to marihuana. Łącznie 841 gramów ziela konopi indyjskich - informuje policja. 

Idąc do szczecińskiego zamku... oddasz puste butelki!

W domu suszył, a na posesji sadził 

Policjanci przeszukali dodatkowo posesję, na której mężczyzna mieszka. W jego kuchni znaleziono suszące się rośliny, a w ogródku zabezpieczono 22 sztuki krzewów konopi indyjskich.

- Materiał zebrany w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie dwa zarzuty - posiadania dużej ilości środków odurzających i uprawy konopi - dodaje policja. 

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE