W całej Polsce ponad 3,8 tysiąca nowych zakażeń. Na Podkarpaciu- 93

2021-05-09 12:09
W całej Polsce ponad 3,8 tysiąca nowych zakażeń. Na Podkarpaciu- 96
Autor: Pixabay.com

W naszym regionie w ciągu ostatniej doby służby sanitarne odnotowały też kolejnych 6 zgonów. W przypadku 2 osób bezpośrednią przyczyną śmierci było zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Są już najnowsze dane resortu zdrowia na temat sytuacji epidemicznej w kraju. W stosunku do raportu z wczoraj mamy o ponad 900 nowych zachorowań mniej. Nadal  jednak najwięcej nowych chorych odnotowano w województwach: mazowieckim i śląskim. Niewiele mniej jest także w Wielkopolsce.

Tendencję spadkową wśród nowych zachorowań można odnotować także na Podkarpaciu. W ciągu minionej doby liczba chorych powiększyła się o 96 osób. Najwięcej nowych przypadków jest w mieście Rzeszowie, powiecie mieleckim i jarosławskim. Kwarantanną zaś objętych jest blisko 3800 mieszkańców regionu. Na ponad 1800 łóżek dedykowanych pacjentom z koronawirusem zajętych jest 705, 101 osób korzysta z pomocy respiratora.

W wyniku zakażenia Covid-19 śmierć w regionie poniosło też niestety kolejnych 6 osób- w przypadku dwóch bezpośrednią przyczyną zgonu był wirus.

 

Drogowskazy: o demencji i opiekunach osób z zanikami pamięci. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE