Uwaga na oszustwa na bon turystyczny! Oszuści wykorzystają każdą okazję

2020-07-24 11:37
Uwaga na oszustwa na bon turystyczny! Oszuści wykorzystają każdą okazję
Autor: pixabay Duże zainteresowanie bonem turystycznym skłoniło oszustów do działania

Bon turystyczny, czyli 500 złotych na każde dziecko na wakacje, ma być pomocą dla polskich rodzin i branży turystycznej. Wraz z jego wprowadzeniem uaktywnili się oszuści, którzy wykorzystają każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe.

- Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy", informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto, pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach - mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Jeszcze inny "model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Co więcej, mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.

Na szczęście na Podkarpaciu do tej pory nie odnotowano oszustwa na bon turystyczny. Miejcie się jednak na baczności!

"Bezpieczny przejazd. Szlaban na ryzyko. Posłuchaj głosu rozsądku"- Kampania społeczna PKP PLK także na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE