Upały i duchota w Polsce. Termometry będą wskazywać ponad 30 stopni w cieniu!

2022-08-27 10:17
Upały i duchota w Polsce. Termometry będą wskazywać ponad 30 stopni w cieniu!
Autor: Pixabay

Upały i duchota dadzą się we znaki Polakom. Jak informuje IMGW, we wschodniej części kraju temperatura może sięgać powyżej 30 stopni Celsjusza. Opady deszczu i burze spodziewane są w pasie od Dolnego Śląska po Podhale.

Zdecydowana część kraju objęta jest ostrzeżeniami pierwszego i drugiego stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna w pierwszy dzień weekendu to 24 stopnie Celsjusza w północno-zachodniej części Polski i na Pomorzu. We wschodnich województwach termometry mogą wskazywać o wiele więcej. Tam trzeba się spodziewać istnej duchoty, bo spodziewana temperatura to aż 33 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie. Po drugiej stronie Polski, na zachodzie spodziewane są opady deszczu i burze.

Ścisk w pociągu PKP

Upały i duchota w Polsce. Na zachodzie burze

Wzdłuż zachodniej granicy będzie przebiegała strefa zbieżności i chłodny front – informuje IMGW. Od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę do Podhala rozciąga się ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – czytamy w ostrzeżeniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE