Ulica Grottgera od jutra będzie przejezdna. Będą nowe miejsca parkingowe

2022-06-20 15:45
Ulica Grottgera od jutra będzie przejezdna. Będą nowe miejsca parkingowe
Autor: Google Street View

Od jutra przejezdna będzie ul. Grottgera. Ta, na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętego Mikołaja do placu Kilińskiego, była zamknięta dla ruchu z powodu zaplanowanej tam przebudowy pod przyszłe Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, oraz prowadzonych tam również w tym czasie prac archeologicznych.

Ulica Grottgera, na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętego Mikołaja do placu Kilińskiego, była nieczynna dla ruchu samochodowego przez kilka ostatnich tygodni. Wszystko przez trwającą przebudowę instalacji biegnących pod ulicą a także z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych. – Te prace już się zakończyły. Od wtorku ulica Grottgera zostanie udostępniona kierowcom mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Miejsca kiss&ride

RCK to jedna z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. – Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci element to przebudowa budynku dworca – dodaje Gernand.

Przy ul. Grottgera zostaną wyznaczone także miejsca postojowe kiss&ride. - Tych miejsc będzie około osiem. W tych punktach będzie można na chwilę zaparkować samochodem, wysadzić i odprowadzić kogoś, kto idzie na dworzec, albo zabrać kogoś, kto właśnie przyjechał do Rzeszowa. Te miejsca powstaną przy ul. Grottgera, po stronie kamienic – dodaje Gernand.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE