Ciekawostki

Tutaj na Podkarpaciu zarabia się najwięcej [RANKING]

2023-05-13 10:28

Gdzie na Podkarpaciu zarabia się najwięcej? Ranking przedstawia miasta w województwie podkarpackim, w których przeciętne wynagrodzenie jest najwyższe. Liderem rankingu jest stolica regionu, czyli Rzeszów, ale pozostałe miejsca to spore zaskoczenie. Zobacz, w których miastach na Podkarpaciu przeciętne zarobki są najwyższe.

Ranking miast na Podkarpaciu, w których zarabia się najwięcej przedstawia dane z Głównego Urzędu Statystycznego. Porównano przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach zatrudniających więcej niż 9 osób. - Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących – podają autorzy zestawienia, portal polskawliczbach.pl. Co więcej, w rankingu uwzględniono pracowników, których zarobki wynikają wyłącznie z zatrudnienia o umowę o pracę.

- Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe – dodają.

CZYTAJ TAKŻE: W tych miastach na Podkarpaciu są najtańsze mieszkania [RANKING]

W tych miastach na Podkarpaciu zarabia się najwięcej

Liderem zestawienia jest Rzeszów, czyli stolica województwa podkarpackiego, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło 6 073 zł brutto. A jak wypadły pozostałem miasta? Zobaczcie w naszym zestawieniu:

J. SASIN: UNIJNE PRZEPISY ZNISZCZĄ NASZE GÓRNICTWO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE