Tragiczny weekend na podkarpackich drogach. Blisko 30 osób rannych, są ofiary śmiertelne

2022-06-20 15:03
Tragiczny weekend na podkarpackich drogach. Blisko 30 osób rannych, są ofiary śmiertelne
Autor: KWP Rzeszów

To nie był bezpieczny długi weekend na podkarpackich drogach. Policjanci z regionu podsumowali tegoroczną akcję Boże Ciało – niestety wyniki są tragiczne. W trakcie czerwcowego urlopu na drogach doszło do 28 wypadków. Najwięcej – aż 11 z nich miało miejsce w piątek. Rannych zostało 29 osób. 3 osoby zmarły.

Mimo że przez cały długi, czerwcowy weekend policjanci zwracali uwagę na kierowców, którzy jeździli zbyt szybko, nie ustępowali pierwszeństwa, lub nieprawidłowo wyprzedzali – zwłaszcza na przejściach dla pieszych, to bilans tegorocznego weekendu na podkarpackich drogach jest tragiczny. Na drogach w regionie doszło do 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych. 3 osoby zginęły.

– Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w piątek. W Jasionce zginęła 67-letnia piesza. Została potrącona przez samochód. W Majdanie Królewskim, w powiecie kolbuszowskim kierowca dacii potrącił 87-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Piesza nie przeżyła – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackich policjantów.

Trzeci tragiczny wypadek miał miejsce w wieczorem w sobotę w Rudnie koło Mielca. Tam 21-letni kierowca zjechał z drogi, kilkakrotnie koziołkował i uderzył w przepust. Zatrważające są również statystyki osób, które wsiadły za kółko po alkoholu. Tych zatrzymano ponad 80!

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

Policyjna akcja „Motocykl”

Sezon motocyklowy w pełni, a upalna pogoda i długi czerwcowy weekend tylko sprzyjał fanom dwóch kółek do podróży. Z tego też powodu na podkarpackich drogach w ostatnich dniach mieliśmy więcej kontroli. Mundurowi sprawdzili dokładnie 575 motocyklistów. Wśród nich wyłapali 85 przypadków łamania przepisów drogowych. 23 z nich dotyczyły zbyt szybkiej jazdy, 12 kierowców wsiadło na motor bez prawka.

Łącznie 7 motocyklistów straciło swoje uprawnienia, a w 22 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. Mundurowi przypominają, że przez cały wakacyjny okres podobnych kontroli będzie jeszcze więcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE