To już pewne. Rowerzyści wjadą na rzeszowskie buspasy

2021-09-13 15:37
Rowery na chodnikach
Autor: pixabay.com

Już niedługo zmieni się widok na rzeszowskich drogach. A to za sprawą nowego pomysłu Konrada Fijołka. Prezydent Rzeszowa chce by po rzeszowskich buspasach jeździli rowerzyści. Taką możliwość pozytywnie zaopiniowała Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego. Od kiedy zmiany wejdą w życie?

W niektórych europejskich miastach są takie rozwiązania - zapewnia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.  Prezydent miasta Konrad Fijołek skierował taką decyzję do rozważenia przez Komisję ds. Spraw Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego. - Taka komisja działa przy prezydencie miasta Rzeszowa, w jej skład wchodzą pracownicy zarządu dróg, pracownicy zarządu miejskiego, a także policjanci z drogówki - mówi Artur Gernand. Posiedzenie komisji odbyło się w piątek i ta propozycja została pozytywnie zaopiniowana, z tym, że będzie to pilotaż. Dlaczego? Prezydent razem z członkami komisji będzie uważnie przyglądał się skutkom takiej decyzji. Chodzi głównie o bezpieczeństwo i płynność ruchu autobusowego.

CZYTAJ TAKŻE: Nagi mężczyzna straszy grzybiarzy. Na twarzy ma tylko karnawałową maskę

Kiedy rowerzyści wjadą na buspasy?

Jak mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza, do wjazdu rowerów na buspasy, dzieli jeszcze wiele formalności, m.in. opracować nową organizację ruchu dla ulic, na których znajdują się specjalne pasy dla autobusów. Wbrew pozorom, nie musi być to bardzo odległa data, bo pierwsi rowerzyści mogą skorzystać z buspasów już w październiku, a dokładny termin poznamy już wkrótce.

Centrum Minecraft w Rzeszowie już otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE