Tarnobrzeg: 18-latek ukarany wysokim mandatem! Jechał hulajnogą elektryczną

2022-05-16 12:38
Tarnobrzeg: 2,5 tysiąca złotych za jazdę hulajnogą. 18-latek zapamięta to na długo
Autor: Pixabay

W Tarnobrzegu, w czasie minionego weekendu policja zatrzymała 18-letniego mężczyznę, który jechał hulajnogą elektryczną. W czasie kontroli okazało się, że młody mężczyzna jest... pijany. Nastolatek wsiadł na hulajnogę mają ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci wlepili mu wysoki mandat.

W sobotę po godz. 18.00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę hulajnogi. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Tarnobrzegu. - Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem. Okazało się, że 18-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,52 promila alkoholu w jego organizmie – czytamy na stronie tarnobrzeskiej policji.

Pancerna przeprawa w Żurawicy. Pierwszy bieg przeszkodowy w okolicach Przemyśla

2,5 tysiąca złotych za jazdę hulajnogą

Nastolatek za kierowanie hulajnogą pod wpływem alkoholu ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

- Zgodnie z kodeksem wykroczeń -Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż pojazd mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych – przypomina policja.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE