Szkoły i przedszkola w Rzeszowie będą docieplone. Większy komfort w sześciu budynkach

2022-05-24 16:22
Szkoły i przedszkola w Rzeszowie będą docieplone. Większy komfort w sześciu budynkach
Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Do zrobienia jest całkiem sporo. Miasto chce docieplić przede wszystkim ściany. Oprócz tego urzędnicy myślą nad wymianą okien i montażem wentylacji ze specjalnym odzyskiem ciepła. W tym roku Rzeszów zleci takie roboty w kolejnych sześciu budynkach przedszkoli i szkół.

Na razie miasto ogłosiło przetarg. W każdym z budynków do zrobienia jest coś innego. Np. przy Przedszkolu nr 11 na ul. Mazurskiej miasto chce zagospodarować teren i wymienić oświetlenie wewnątrz przedszkola.

- W Przedszkolu Publicznym nr 17 przy ul. Witkacego wykonawca prac wymieni stolarkę, ogrodzenie, przebuduje podjazd i klatkę schodową, dostosuje sale i ubikacje do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przedszkolu nr 23 na ul. Hoffmanowej zostanie także zamontowana nowa instalacja centralnego ogrzewania – wylicza Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Podobne prace są planowane w Przedszkolu nr 36 przy ul. Brydaka.

Wywiad z Cezarym Kuleszą

Wyremontują salę gimnastyczną

Miasto, oprócz docieplenia, wyremontuje salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Bohaterów. Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają maksymalnie 15 miesięcy.

- Dzięki termomodernizacji budynków zmniejszy się zużycie ciepła, co pozwoli ograniczyć rachunki za ogrzewanie, a także zadbać o środowisko naturalne – tłumaczy Gubernat.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE