Susza w Bieszczadach. Niepokojące zdjęcia Sanu [FOTO]

2022-07-05 14:32
Susza w Bieszczadach. Niepokojące zdjęcia Sanu [FOTO]
Autor: Facebook/ Mirosław Piela, radny gminy Lutowiska

Prawdziwy szok przeżywają mieszkańcy oraz turyści patrząc na San. Rzeka jest tak wyschnięta, że śmiało można przejść przez nią suchą nogą. Przerażające zdjęcia bieszczadzkiej rzeki opublikował radny z gminy Lutowiska Mirosław Piela na swoim Facebooku.

Wysokie temperatury są błogosławieństwem dla tych, którzy mają wakacje i mogą korzystać ze słońca. Wprost przeciwnie do pogody podchodzą rolnicy, czy mieszkańcy, w których gminach wprowadzono limity na korzystanie z wody. Gminy, w których występują problemy z wodą zaznaczają na mapie twórcy profilu „Świat wody”. - Aktualnie są na niej 236 gminy, które ogłosiły apel lub zakaz dotyczący użycia wody wodociągowej do celów innych niż bytowe – informują twórcy mapy.

Łąki kwietne w Rzeszowie

Wody w Sanie jak na lekarstwo

Cierpi też przyroda, bo stany rzek się obniżają. Najbardziej widoczne jest to w Bieszczadach, gdzie koryto jest praktycznie wyschnięte. Widać to na zdjęciach, które zrobił Mirosław Piela, radny gminy Lutowiska oraz podróżnik turystyczny.

Wśród komentujących post widać poruszenie zdjęciami. Większość osób zauważa, że taki stan to wina m.in. betonozy.

- Wszystko zabetonować. Wodę deszczową zamiast do gleby, to do kanalizacji – ironizuje pan Zdzisław.

- Oni nic nie robią. Nie czyszczą, nie pogłębiają, nie regulują. A potem jak dobrze poleje, to płacz, bo wylewa z korytarza rzeki. A jak nie ma wylewać? Potem dużo gadają i szukają wytłumaczenia – grzmi pan Józef.

- Bo w Polsce moda na beton jest. Za niedługo rzeki będą betonować. Dlaczego u Niemca też grzeje niemniej, a rzeki pełne w korytach i barki transportowe pływają po całej DE. U na jak widać kajak nie popłynie. Prosty powód. NIC od lat się z tym nie robi. Przepraszam jedną robią. Dają tylko komunikaty co lato żeby oszczędzać wodę. Brawo! - kpi pan Damian.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE