Stalowa Wola: Policja złapała podpalacza. Za trzema pożarami stoi 14-latek!

2022-05-13 12:33

Stalowowolscy policjanci złapali sprawcę trzech podpaleń, do których doszło w ostatnim czasie, na terenie gminy Pysznica. Spłonęły dwie stodoły i drewniana wiata. Do wzniecenia pożarów przyznał się 14-letni mieszkaniec tej samej gminy.

Pierwszy pożar miał miejsce 5 maja w nocy. Stalowowolscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Słomiana. Dwa dni później doszło do takiej samej sytuacji. W godzinach nocnych, w tej samej miejscowości, spłonęła kolejna stodoła. Do trzeciego pożaru doszło 10 maja, również w Słomianej. W tym przypadku spaleniu uległa drewniana wiata.  Sposób i okoliczności w jakich doszło do podpaleń, wskazywały na tego samego sprawcę.

Czy zdalna edukacja zostanie po pandemii?

Za trzema pożarami stoi 14-latek!

Policjanci wykonali szczegółowe oględziny pogorzelisk, zebrali ślady i przesłuchali świadków. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na wytypowanie sprawcy tych podpaleń. Podejrzenia padły na 14-letniego mieszkańca gminy Pysznica – czytamy na stronie stalowowolskiej policji.

Okazało się, że policyjne typowanie było trafne. Nastolatek zaraz po zatrzymaniu przyznał się policjantom. Policja ustali teraz okoliczności w jakich doszło do podpaleń oraz jakim motywem kierował się sprawca. O dalszym losie 14-letniego podpalacza zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE