Sanok: Wrzucili piątka dla zwierzaka. Wspólna akcja MDK i Strażników Ochrony Zwierząt

i

Autor: Pixabay

Sanok: Wrzucili piątaka dla zwierzaka. Wspólna akcja MDK i Strażników Ochrony Zwierząt

2022-02-10 17:07

Młodzieżowy Dom Kultury razem z Sanocką Strażą Ratownictwa Ochrony Zwierząt zorganizował kiermasz używanych książek. Podczas buszowania między regałami, pracownicy MDK-u zbierali karmę, akcesoria i zabawki dla zwierzaczków z sanockich schronisk. Udało się zebrać kilkaset książek, którymi cieszyć się będą inni!

Młodzieżowy Dom Kultury wraz z Sanocką Strażą Ratownictwa i Ochrony Zwierząt zorganizował kiermasz używanych książek pn. „Daj piątaka na zwierzaka".

– Postanowiliśmy zamienić nasz korytarz w charytatywny antykwariat i wykorzystać nasze siły przerobowe oraz dobro ludzkich serc – mówią pracownicy MDK w Sanoku. – Ogłosiliśmy, że w budynku można zdeponować książki, które raczej nie będą już czytane, a wciąż są w stanie pozwalającym cieszyć się nimi innym. I tak uzbieraliśmy w sumie ponad 300 pozycji.

CZYTAJ TAKŻE: Prawdziwe lekcje w terenie! Magurski Park Narodowy zaprasza na darmowe wycieczki

W przyszłości kolejne edycje

Oprócz książek, pracownicy MDK zbierali karmę, akcesoria i zabawki dla zwierząt. W dalszym ciągu prowadzą zbiórkę plastikowych nakrętek, które można przynosić do budynku przy placu Świętego Mikołaja. Cały dochód oraz zebrane przedmioty zostaną przeznaczone na rzecz podopiecznych organizacji w celu opłacenia faktur weterynaryjnych, leków oraz napełnienia kocich i psich brzuszków. Kiermasz książek w Młodzieżowym Domu Kultury już się zakończył, ale organizatorzy planują kolejną edycję.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE