Są problemy z bonem turystycznym: Wiele osób nie może go aktywować. Co wtedy robić?

i

Autor: Pixabay

Są problemy z bonem turystycznym: Wiele osób nie może go aktywować. Co wtedy robić?

2020-09-08 10:03

Bon turystyczny działa już od w sierpnia. Aktywacja jest teoretycznie prosta i wymaga jedynie zalogowania na platformie PUE ZUS. Są jednak osoby, które mają problemy z aktywacją bonu. Dlaczego? Co robić w razie problemów?

Spis treści

  1. Problemy z bonem turystycznym
  2. Problemy z bonem turystycznym: Odwołanie
  3. Jak aktywować bon turystyczny?
  4. Komu przysługuje bon turystyczny?
  5. Bon turystyczny: Do kiedy ważny?

Problemy z bonem turystycznym

Teoretycznie jest dostępny od 1 sierpnia i banalny w aktywacji. Rzeczpospolita donosi jednak, że są osób, które mają problem z aktywacją bonu turystycznego, na przykład na koncie PUE nie ma bonu lub nie są uwzględnione wszystkie dzieci uprawnione do jego otrzymania. Co wówczas robić?

Problemy z bonem turystycznym: Odwołanie

Jeśli pojawiają się problemy z bonem turystycznym, należy złożyć odwołanie do Polskiej Organizacji Turystycznej:

– Do tej pory do Polskiej Organizacji Turystycznej wpłynęło i zostało zarejestrowanych 20 011 wniosków, w tym 17 443 złożone za pośrednictwem systemu ePUAP i 2568 przesłanych pocztą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że część wnioskodawców korzysta jednocześnie z kilku dróg zgłaszania nieprawidłowości, co powoduje ich powielanie i wpływa na dane statystyczne. Papierowe wnioski spływają na adres centralnej siedziby w Warszawie, a także do nowo utworzonego oddziału w Wieliczce, który działalność operacyjną rozpoczął dopiero 3 września. Dlatego trudno oszacować dokładną liczbę reklamacji złożonych w tej formie – tłumaczy Grzegorz Cendrowski z POT w rozmowie z Rzeczpospolitą.

POT dodaje, że problemy wynikają z szybkiego wdrażania bonu turystycznego. Ten został uruchomiony błyskawicznie, by można było korzystać z niego jeszcze w czasie wakacji. W takiej sytuacji mogą pojawiać się problemy z bazą danych, ale wszystkie błędy są na bieżąco naprawiane.

Jak aktywować bon turystyczny?

Przypomnijmy, że do aktywacji bonu turystycznego konieczne jest zalogowanie się w PUE ZUS i aktywowanie bonu, którego numer jest wysłany telefonicznie.

Komu przysługuje bon turystyczny?

- Bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500+. Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne - wyjaśniała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Bon turystyczny: Do kiedy ważny?

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Posłuchaj o depilacji laserowej, dowiedz się jak przebiega. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak mrozić grzyby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE