Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Pijana babcia zabrała dzieci do galerii

i

Autor: KMP Rzeszów

Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Pijana babcia zabrała dzieci do galerii

2021-11-02 14:45

W piątek po południu, rzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu dwójki dzieci i ich babci w Tyczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że dwaj chłopcy, w wieku 3 i 5 lat, przebywały pod opieką swojej babci. Około godz.10, chłopcy wspólnie z nią wyszli z domu i do chwili zgłoszenia nie powrócili. Nie można też było nawiązać kontaktu z babcią. Szczęśliwie odnalazł się także mężczyzna, który nie wrócił z kościoła do domu.

Po otrzymaniu zawiadomienia o zaginięciu dwójki dzieci wraz z babcią, policjanci niezwłocznie rozpoczęli ich poszukiwania. Rysopisy zaginionych oraz szczegóły dotyczące ich ubioru, dyżurny przekazał patrolom. Skierował dodatkowych policjantów w rejon, gdzie zaginieni byli widziani po raz ostatni. Funkcjonariusze sprawdzali lokalne sklepy, parki, skwery, cmentarze, ale także szpitale i placówki opiekuńcze. Informacja o zaginionych została przekazana również do dyspozytorów komunikacji publicznej.

Około godz. 15.30, policjanci otrzymali sygnał, że w jednej z rzeszowskich galerii, zauważono kobietę, która mogła być pod wpływem alkoholu, a pod jej opieką są dzieci. Funkcjonariusze potwierdzili, że są to zaginione osoby. Okazało się, że opiekująca się nimi kobieta była pijana. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście dzieciom nic się nie stało.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Kot uratowany! Akcja ratunkowa trwała 9 dni! [AKTUALIZACJA]

Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Mężczyzna nie wrócił z kościoła

O kolejnej zaginionej osobie, policjanci otrzymali zgłoszenie w niedzielę. 29-letni mieszkaniec Rzeszowa wyszedł do kościoła z rodziną, jednak z niego nie wrócił. Kiedy jego nieobecność się przedłużała, zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc policjantów. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze sprawdzili rzeszowskie szpitale, noclegownie, izbę wytrzeźwień. Jednak mężczyzna nie trafił do żadnej z tych placówek. Informacje o nim przekazano do Straży Ochrony Kolei, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, korporacji taxi, przeszukano także rzeszowskie dworce. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy monitoringu miejskiego oraz miejsca, gdzie logował się jego telefon.

Mężczyzna został odnaleziony w poniedziałek. W południe, policjanci zostali poinformowani, że z zaginionym nawiązał kontakt jego brat. 29-latek miał przebywać na Placu Wolności. Na miejscu funkcjonariusze zastali obydwóch mężczyzn, potwierdzili tożsamość zaginionego i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzną zaopiekowała się nim rodzina.  

Sezon na parasolki na rzeszowskim Rynku właśnie się kończy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE