Rzeszów: Trwa budowa szkoły i przedszkola na os. Drabinianka. To  największa inwestycja, która zostanie zakończona w tym roku

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów: To największa inwestycja, która zostanie zakończona w tym roku. Jak idą prace?

2022-01-17 15:43

To inwestycja za prawie 40 mln zł. Mowa o trwającej budowie szkoły i przedszkola na rzeszowskiej Drabiniance. Sporo już zostało zrobione. Aktualnie pracownicy ocieplają budynki i montują stalowe konstrukcje. Pierwsi uczniowie w szkole i przedszkolu przy ul. Kwiatkowskiego pojawią się już we wrześniu.

W budynkach wykonane zostały już tynki. W przedszkolu trwa malowanie pomieszczeń i montaż konstrukcji stropów podwieszanych, w hali sportowej układanie instalacji elektrycznej i montaż instalacji wentylacyjnej. Trwa ocieplenie budynków, montaż stalowej konstrukcji pod elewację oraz samej elewacji.

- Budowa szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na osiedlu Drabinianka jest największą z rzeszowskich inwestycji, która zostanie zakończona w tym roku. Prace są prowadzone w dobrym tempie. Ich postęp sprawdzał mój zastępca – Dariusz Urbanik – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: 6,5 tys. odbiorców bez prądu. 77 interwencji straży pożarnej

Budynki pomieszczą prawie 800 osób

Prace trwają także na zewnątrz, gdzie m.in. budowane jest boisko sportowe, boisko do koszykówki oraz drogi dojazdowe i parking. - Przypomnę, że część przedszkolna będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów. Inwestycja, warta blisko 39 mln zł, będzie gotowa latem tego roku – dodaje prezydent Rzeszowa.

Pierwsi uczniowie w szkole i przedszkolu przy ul. Kwiatkowskiego pojawią się już we wrześniu.

Zamieć w Rzeszowie. Pogodowa masakra w stolicy Podkarpacia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE