RZESZÓW: Sześć firm chętnych na wykonanie projektu rzeszowskiego łącznika

2020-09-25 9:54
RZESZÓW: Sześć firm chętnych na wykonanie projektu rzeszowskiego łącznika
Autor: Pixabay.com

Lokalny magistrat otworzył już oferty na opracowanie projektu połączenia ulic Wieniawskiego i Krzyżanowskiego. Na ten cel w miejskiej kasie zarezerwowana jest kwota około 400 tysięcy złotych.

Spośród sześciu nadesłanych ofert- jedna mieści się w zakładanym budżecie miasta, czyli kwocie około 400 tysięcy złotych. Jak informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura prasowego urzędu Miasta Rzeszowa – Ta oferta opiewa na nieco ponad 300 tysięcy złotych. Teraz trwa analizowanie wszystkich ofert. Decyzja zostanie pojęta prawdopodobnie w październiku.

Nowe połączenie ma być lekarstwem na korki w tej części miasta. Dotychczas, dotarcie do centrum, było możliwe przez ulicę Paderewskiego. Ta jednak „w godzinach szczytu” była mocno zakorkowana.

Łącznik ma mieć długość około 1400 m i będzie się zaczynał na skrzyżowaniu Krzyżanowskiego z Armii Krajowej i będzie prowadził do ulicy Wieniawskiego. W ramach inwestycji, oprócz nowej drogi, powstać mają również ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatoki autobusowe oraz chodnik.

Przygotowanie dokumentacji projektowej może potrwać nawet rok. Do tego potrzebne będą również np. pozwolenia wodno-prawne oraz ZRID. Według założeń łącznik ma być gotowy w 2022 r.

Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej
Posłuchaj, jakie są rodzaje chałwy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE