RZESZÓW. Rozdają jedzenie i wodę uchodźcom z Ukrainy. Ci w głąb kraju uciekają pociągami

2022-02-25 13:34

Na rzeszowskim dworcu czekają na kolejny pociąg z Przemyśla. To rzeszowskie służby, które wsiadają do każdego pociągu, w którym mogą być ukraińscy uchodźcy. Mają ze sobą wodę, kanapki, gotowe obiady i trochę słodyczy dla dzieci. Bo jak słyszymy wśród uciekających cywilów są głównie matki małymi z dziećmi.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek jeszcze wczoraj podjął szybką decyzję o udzieleniu pomocy ukraińskim uchodźcom, którzy pociągami z Przemyśla przejeżdżają przez Rzeszów. Wyglądało to w ten sposób, że prezydent wraz z radnymi, miejskimi urzędnikami, którzy jednocześnie byli tłumaczami, strażą miejską i strażakami ochotnikami wchodzili do pociągu i rozdawali uchodźcom z Ukrainy jedzenie i wodę. Dziś ta pomoc jest kontynuowana. - Na peronie rzeszowskiego dworca byliśmy już o godzinie 5.20, a później o godzinie 6.10. Ale pomagać będziemy przez cały dzień - mówi Witold Walawender, rzeszowski radny.

CZYTAJ TAKŻE: Żywność, odzież i środki czystości. Polski Czerwony Krzyż gromadzi zapasy na granicy

W pociągach rozdają jedzenie i wodę uchodźcom z Ukrainy

Akcja jest szybka, bo służby mają zaledwie 5-10 minut, aby przejść przez pociąg i wręczyć dary uchodźcom.

- Rozdajemy jedzenie, pytamy czy jeszcze czegoś potrzebują, np. pomocy lub po prostu tego żeby ktoś ich przytulił. Uchodźcami są głównie matki z małymi dziećmi. Czasu mamy niewiele, bo zaledwie 5-10 minut. Nieliczni uchodźcy wysiadają z pociągu w Rzeszowie. Reszta jedzie w głąb naszego kraju, gdzie zostanie udzielona im dalsza pomoc - słyszymy od strażników miejskich.

Pociągi najczęściej jadą do Krakowa, Wrocławia czy Gdańska.

Panika w Rzeszowie. Ogromne kolejki po paliwo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE