Rzeszów: Remont Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej z opóźnieniem

2021-02-15 15:59
Rzeszów: Remont Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej z opóźnieniem
Autor: af

Remont Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie z opóźnieniem. Plany urzędnikom pokrzyżowała zima. Przypomnijmy, przebudowa stadionu rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia. Prace szły zgodnie z planem, dopóki nie spadł śnieg. Teraz budowa podgrzewanej murawy jest niemożliwa. Poczekać trzeba będzie również z dmuchaną bandą. Taka pojawić ma się na torze żużlowym.

- Aura, którą mamy powoduje to, że konieczne było przesunięcie pewnych prac, które planowane były na koniec lutego. Mam tu na myśli prace związane przede wszystkim z ułożeniem murawy. Na razie te prace przesuwamy do połowy marca - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Dlatego też Resovia pierwsze spotkania kolejki rozegra na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Z kolei Stal na pierwsze mecze rundy wiosennej wyjedzie do Stalowej Woli.

A my przypominamy - dzięki remontom prowadzonym na Stadionie Miejskim w Rzeszowie będą mogły się tutaj odbywać mecze międzynarodowe oraz I ligi. Bo oprócz wymiany oświetlenia, zmodernizowana zostanie również płyta główna boiska. Ta będzie podgrzewana. Na tym nie koniec, bo boisko zostanie poszerzone. Dlatego konieczna będzie również przebudowa toru żużlowego.

Inwestycja pochłonie prawie 11 mln złotych.

Dach wschodniej trybuny stadionu nie będzie już przeciekał

Deszcz nie będzie się już lał kibicom na głowę. Dach trybuny wschodniej Stadionu Miejskiego w Rzeszowie zostanie w końcu wyremontowany. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy i obie złożyły oferty przewyższające budżet założony przez miasto. Umowa została jednak podpisana.

- Zapadła decyzja o tym ażeby dołożyć trochę pieniędzy i móc podpisać umowę na naprawę zadaszenia trybuny z firmą, która złożyła niższą ofertę. Jest to firma z Częstochowy - słyszymy w rzeszowskim ratuszu.

Remont powinien ruszyć w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Inwestycja będzie kosztowała Rzeszów blisko 1,4 mln złotych.

Remont Stadionu Miejskiego w Rzeszowie z poślizgiem. Powodem pogoda
Posłuchaj: olsztyńskie nauczycielki po zaszczepieniu przeciw COVID19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE