Rzeszów: Policja odzyskała skradzione rowery i szuka ich właścicieli. Lista jest długa!

2020-08-07 9:23
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Są dobre wieści dla osób, którym skradziono rower w Rzeszowie. Policji wiele z nich udało się odzyskać. Teraz trwają poszukiwania właścicieli jednośladów. Jak dozyskać skradziony rower? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Skradzione rowery: Policja w Rzeszowie szuka właścicieli

"Komenda Miejska Policji w Rzeszowie poszukuje właścicieli rowerów odnalezionych na terenie miasta i zabezpieczonych w komendzie miejskiej" - komunikat takiej treści można znaleźć na stronie KMP w Rzeszowie.

Okazuje się, że w magazynku policyjnym czeka sporo rowerów, które udało się odzyskać. Mundurowi wymieniają następujące marki: FREE ROAD, CARRERA, GIANT, MERIDA KALACHARI, GIANT, KELLYS, FUJI, STRATUS 3 TRIP, CALCEDONIA TUAREG, GIANT, MAXIM TRENDY, CETURION, SCOTT YZ35.

Jak odzyskać skradziony rower w Rzeszowie?

Rowery czekają na swoich właścicieli. By odzyskać skradziony rower, trzeba telefonicznie skonsultować się z mł. asp. Pawłem Longoszem - tel. 17 858 33 42. Rower będzie wydany, jeśli udowodnimy, że do nas należał. W tym celu konieczne będą dowód osobisty, dowód zakupu roweru lub inny dokument, który potwierdzi jego własność.

Jak zapobiec kradzieży roweru?

Co robić, by nie paść łupem złodziei rowerów? Pamiętajmy o solidnym zabezpieczeniu, na przykład lince na kluczyk. Zamykajmy rower, nawet jeśli oddalamy się od niego tylko na chwilę, na przykład na zakupy. Nie przechowujmy rowerów na klatkach schodowych - zabezpieczmy je w piwnicy lub na balkonie.

Rower jest łatwym "kąskiem" dla złodzieja. Jest wartościowy i łatwo go spieniężyć.

Straż miejska znakuje rowery

Przypomnijmy, że straż miejska w Rzeszowie znakuje rowery:

"Znakowanie polega na wygrawerowaniu na ramie roweru numeru identyfikacyjnego za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu".

Indywidualny numer pozwala przypisać rower do jego właścicela. Niestety, w czasach pandemii znakowanie zostało czasowo wstrzymane.

Posłuchaj w jaki sposób można zabezpieczyć rower przed kradzieżą:
Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE