RZESZÓW: Nowa wiata zniknie z ul. Lisa-Kuli! Dlaczego?

2021-10-14 14:26
RZESZÓW: Inteligentna wiata zniknie z przestrzeni miasta! Dlaczego?
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Ma podgrzewaną ławkę, dostęp do wifi, przewodową i bezprzewodową ładowarkę, a także sporej wielkości wyświetlacz z dużym i czytelnym rozkładem jazdy. Mowa o rzeszowskiej inteligentnej wiacie, z której korzystać mogą pasażerowie przystanku Lisa-Kuli 01. Nie zdziwcie się jednak, jeśli nie zastaniecie jej wkrótce na swoim miejscu.

Rzeszowska inteligentna wiata wyruszy w podróż. Nowoczesny przystanek ma być gwiazdą wspólnego stoiska firmy ML System i Miasta Rzeszowa podczas warszawskich targów Smart City Expo, zaplanowanych w stolicy między 21 a 22 października.

- Jesteśmy dumni, że właśnie w Rzeszowie przy jednej z głównych ulic w centrum miasta stoi jedyna na świecie tak nowoczesna fotowoltaiczna wiata przystankowa. Z uwagi na to, że na jednej z szyb znajduje się duży herb Rzeszowa oraz logo ZTM Rzeszów, a przystanek na wielu osobach robi ogromne wrażenie, dzięki obecności na targach chcemy pokazać go szerokiej publiczności – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: TARNOBRZEG: Pozytywnie oceniono blisko 20 projektów do Budżetu Obywatelskiego

Rzeszowska wiata zniknie z Lisa-Kuli

Nowoczesna, fotowoltaiczna wiata ma podgrzewaną ławkę, dostęp do wifi, przewodową i bezprzewodową ładowarkę, a także sporej wielkości wyświetlacz z dużym i czytelnym rozkładem jazdy. Sprawdzić można tam również, w którym miejscu jest oczekiwany przez nas autobus. Pod ławką zaś, w razie potrzeby, umieszczony został defibrylator. Nowoczesna wiata zdemontowana zostanie w piątek, a na swoje miejsce wróci po około 10 dniach, po zakończeniu Expo. W tym czasie w jej miejscu postawiony będzie przystanek zastępczy.

Wojciech Nowicki po Gali Olimpijskiej PKOl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE