RZESZÓW: Najpierw konsultacje z mieszkańcami! Testowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej przesunięte

2021-07-31 11:58
RZESZÓW: Najpierw konsultacje z mieszkańcami! Testowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej przesunięte
Autor: Pixabay.com

Chodzi od odcinek o skrzyżowania z ulicą 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską. Ten pierwotnie miał zostać zamknięty dla samochodów początkiem sierpnia. Prezydent jednak o swoim pomyśle chce najpierw podyskutować z mieszkańcami.

Testowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej jednak przesunięte. Podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy miesiąc kadencji, prezydent Konrad Fijołek zapowiedział kolejne poszerzenie strefy pieszej w mieście. Nowym deptakiem dla rzeszowian miałaby się stać ulica Jagiellońska. Ta według pierwotnych założeń miała zostać zamknięta początkiem sierpnia. Swoje plany prezent postanowił jednak skonsultować z mieszkającymi na Jagiellońskiej rzeszowianami.

(…) Chcę wprowadzać kolejne zmiany. Jedną z nich będzie stworzenie deptaka z ul. Jagiellońskiej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską. Na razie będzie to zrobione testowo, na kilka tygodni. Chcę w ten sposób pokazać jak ta ulica może wyglądać bez samochodów. Zanim jednak zmiany zostaną wprowadzone chcę porozmawiać z Wami – mieszkańcami ul. Jagiellońskiej i przedsiębiorcami działającymi przy tej ulicy. Chcę poznać Wasze zdanie- pisze na swoim fanpage’u Fijołek.

Spotkania z rzeszowianami zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek, 2-go sierpnia, na godzinę 18. Według  zamiarów prezydenta nowa strefa miałaby być wolna od samochodów. Ich miejsce miałyby zająć parklety, podobne do tych stojących na scenie na Rynku oraz na ulicy Kościuszki.​

Posłuchaj, czym zajmuje się foniatra, a czym audiolog. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Posłuchajmy bohaterów. Co dziś Powstańcy Warszawscy chcą przekazać młodym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE