RZESZÓW: Marek Krajewski, Jacek Cygan, Sylwia Chutnik i Radek Rak- to tylko część autorów, którzy pojawią się na Świątecznych Targach Książki!

2020-10-15 9:39

Świąteczne Targi Książki odbędą się między 20 a 21 listopada w Millenium Hall w Rzeszowie. Jak co roku spodziewać można się wielu atrakcji o rozmaitej tematyce i wielu znamienitych gości. Propozycje dla siebie znajdą zarówno fani kryminałów, historii, jak i kuchni oraz muzyki.

Pisarze przodem

Wśród gości nie zabraknie oczywiście również literackich gwiazd- z promocją najnowszej książki „Moloch” do stolicy Podkarpacia zawita mistrz kryminałów Marek Krajewski. O „Cwaniarach” opowie Sylwia Chutnik, zaś o „Kobiecie w wielkim mieście” Katarzyna Olubińska. W związku z rokiem Leopolda Tyrmanda nie zabraknie też wspomnienia o nim- tu organizatorzy zapraszają na spotkanie z Marcelem Woźniakiem autorem książki „Tyrmand. Pisarz o białych oczach”. Gościem Targów będzie także pochodzący z Dębicy Radek Rak, tegoroczny laureat literackiej Nagrody Nike za powieść „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

O słowie i muzyce

Podczas czwartej edycji Targów spotkać będzie się można też m.in. z autorami, którzy odnajdują się zarówno w muzyce, jak i literaturze. Pierwszą z nich będzie „twarz” tegorocznych spotkań, czyli Jacek Cygan. Autor tekstów i książek w Rzeszowie będzie świętował zarówno swoje okrągłe 70-te urodziny, jak również jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Na koncie ma ponad tysiąc napisanych piosenek, dla takich gwiazd, jak Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Andrzej Zaucha czy Ryszard Rynkowski.

Kolejnymi gośćmi „ z branży muzycznej” będą Ten Type Mes oraz Pablopavo czyli Paweł Sołtys. Pierwszy z nich napisał książkę „Dwa psy przeżyły”. Sołtys zaś wydał już „Mikrotyki” oraz „Nieradość”. O tych książkach, a także wielu innych sprawach będzie można porozmawiać z nimi w listopadzie w Millenium Hall.

Będzie też o górach, kuchni, Kresach i Tamarze Łempickiej

Świąteczne Targi Książki 2020 to również propozycja dla miłośników gór. O Bieszczadach opowie znane już niektórym trio- Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina i Maciej Kozłowski, Bartek Kuraś w kontekście wypadków opowie o Tatrach, zaś Dariusz Kortko i Jerzy Porębski przybliżą postać polskiego himalaisty- Macieja Berbeki.

W tym roku w ramach Targów odbędzie się również Panel Kresowy. Jednym z jego gości będzie autorka publikacji o Kresach- Anna Kozłowska-Ryś, kótra prawdopodobnie zabierze nas w podróż szlakiem lwowskich cukierni i ich twórców. O Kresach opowie też Piotr Zubowski, autor „Obertyna. Opowieści o życiu miasteczka”.

Przed wejściem do klubu Lukr zaś wystawione będą reprodukcje prac Tamary Łempickiej, drukowane na płótnie. Dziesięć obrazów ma być hołdem artystki złożonym wyzwolonym kobietom.

Pokaz multimedialny, obrazy 3d i zdjęcia autorstwa Zdzisława Beksińskiego
Posłuchaj o oleju arganowym, jego właściwościach i sposobach jego zastosowania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE