RZESZÓW: Dzieci z Ukrainy będą mogły jeździć autobusami za darmo

2022-03-30 15:39
RZESZÓW: Przebywające w mieście dzieci z Ukrainy autobusami będą mogły jeździć za darmo
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Dzieci z Ukrainy będą mogły jeździć autobusami za darmo. Taką decyzję radni podjęli podczas wczorajszego posiedzenia. By moc jeździć komunikacją miejską bez ponoszenia żadnych kosztów potrzebne będzie zaświadczenie od dyrektora szkoły, potwierdzające że dane dziecko uczęszcza do tamtejszej placówki.

Dotychczas z darmowej komunikacji miejskiej korzystać mogli tylko uczniowie rzeszowskich szkół, których rodzice wykazali stosowne dokumenty (w tym m.in. potwierdzające rozliczanie podatków w mieście), uprawniające ich pociechy do jazdy autobusami bez opłat. Tego warunku spełnić nie mogli z oczywistych względów opiekunowie ukraińskich dzieci, które uczą się już w rzeszowskich szkołach. Tym samym, prezydent Konrad Fijołek, podjął decyzję, by możliwość jazdy MPK-ami bez opłat, dać także dzieciom zza wschodniej granicy. Tą wczoraj zatwierdzili jednomyślnie rzeszowscy radni.

CZYTAJ TAKŻE: 400 plus na żłobek od 1 kwietnia! Dla kogo? Gdzie złożyć wniosek o żłobkowe?

Autobusy za darmo, ale z zaświadczeniem

- Uczniowie z Ukrainy będą musieli posiadać jedynie zaświadczenie od dyrektora szkoły, do której uczęszczają i na tej podstawie otrzymają możliwość darmowych przejazdów - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Darmowe przejazdy MPK-ami dla dzieci z Ukrainy obowiązują od wczoraj. Przypomnijmy, aktualnie do rzeszowskich szkół chodzi ponad 700 uczniów zza wschodniej granicy.

Powitanie reprezentacji Polski pod hotelem Monopol w Katowicach

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE