RZESZÓW: Czas start! Ruszył nabór projektów do RBO 2021!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Czas start! Ruszył nabór projektów do RBO 2021!

2020-09-24 10:44

Swoje propozycje poprawy życia w mieście mieszkańcy mogą zgłaszać do końca miesiąca. Do rozdysponowania na trzy kategorie zadań w tym roku jest 8 mln zł.

Pieniądze podzielone są na zadania miejskie, osiedlowe i tzw. działania miękkie. W ramach I kategorii, do której zaliczane są projekty z zakresu budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej- do rozdysponowania będzie 4 mln zł.

O 800 tysięcy mniej, czyli 3 mln 200 tysięcy złotych, do rozdzielenia będzie na pomysły mieszkańców w kategorii II czyli zadania osiedlowe. Zaś na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym w przyszłorocznym budżecie będzie 800 tysięcy złotych.

Weryfikacja zgłoszonych projektów zaplanowana jest między między 1-szym a 9-tym października. Potem będzie czas na ewentualne skargi i głosowanie. To potrwa od 23-go października do 2-go listopada. Wyniki mają być znane do 4 listopada.

Zasady zgłaszania projektów:

  1. Zgłoszenia projektów do realizacji w ramach RBO może dokonać 15 mieszkańców Rzeszowa. Uprawnioną do reprezentowania mieszkańców jest osoba, która zgłosiła projekt.
  2. Zgłoszenia projektów dokonuje się za pomocą aplikacji do obsługi RBO dostępnej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl, która w interaktywnej formie informuje o sposobie zgłaszania projektów.
  3. Przed upływem terminu do zgłaszania projektów, wnioskodawca ma prawo wglądu w szczegóły dotyczące zgłoszonego projektu.
  4. W celu uzyskania wsparcia w przygotowywaniu projektów należy kontaktować się z infolinią Urzędu Miasta Rzeszowa, tel. 1 77 88 99 00.
Niezwykły mural na olsztyńskich Nagórkach
Posłuchaj, jakie badania należy wykonać przed operacją. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE