Rzeszów: Był tak pijany, że zabrakło skali!

2020-02-17 13:31
w
Autor: Pixabay

Był tak pijany... że zabrakło skali. Takim niechlubnym rekordem popisał się 25 - latek, którego policjanci zatrzymali w Wólce Niedźwieckiej pod Rzeszowem. Tu mężczyzna jadąc slalomem doprowadził do kolizji. Na alkomacie, którym policjanci zbadali go na miejscu, zabrakło skali.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18.00 w Wólce Niedźwiedzkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając jadącego z naprzeciwka kierowcę audi do skrętu w lewo celem uniknięcia zderzenia.

Mimo manewru, podczas wymijania samochody otarły się. 25-latek nie zatrzymał się i jadąc nadal lewym pasem, zderzył się czołowo z peugeotem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Okazało się, że kierowca forda był kompletnie pijany. Na alkomacie, którym policjanci zbadali go na miejscu - zabrakło skali. Badanie powtórzone na urządzeniu stacjonarnym pokazało w organizmie mężczyzny ponad 4,5 promila.

W związku z tym policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane kolizje.