RZESZÓW: Blisko 360 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na rok 2022!

2021-11-17 14:27

Projekt budżetu w kolejnym roku zakłada wydatki miasta w wysokości 1,7 mld złotych, na inwestycje zaś, jeśli tak zdecydują radni, może zostać zarezerwowana kwota blisko 360 milionów złotych. Te przeznaczone mają być zarówno na kontynuację zadań bieżących, jak i zupełnie nowe inwestycje.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek ocenił projekt przyszłorocznego budżetu jako ambitny – To kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz inwestycje nowe, bardzo potrzebne dla naszego miasta. W projekcie zapisałem m.in. pierwsze pieniądze na wiadukt, który połączy ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej oraz inny wiadukt – w ciągu ul. Langiewicza - mówił Konrad Fijołek. Prezydent z nowych inwestycji do budżetu miasta zaproponował także rozpoczęcie prac nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem Urzędu Marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego - Także pierwsze pieniądze na aquapark. Sporo zainwestujemy w oświatę – na liście zadań pojawią się m.in. wyczekiwane przez mieszkańców rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka - kontynuował.

CZYTAJ TAKŻE: Bardzo niski stan wody w Jeziorze Solińskim! [ZDJĘCIA]

Blisko 360 mln zł na inwestycje!

Sporo pieniędzy zainwestowanych ma zostać także w zieleń. Jednym z pomysłów z kampanii wyborczej prezydenta Konrada Fijołka jest budowa tzw. parków kieszonkowych. Dzięki nim zieleń ma być dostępna dla mieszkańców w ciągu 10 minut spacerem od miejsca zamieszkania.

- Trzy kolejne takie parki zaplanowano w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej. Na pierwszy z nich zarezerwowano 300 tys. zł, na pozostałe po 500 tys. zł. (…) Pieniądze zaplanowano ponadto na budowę tężni solankowej wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną- informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Radni nad zaproponowanym projektem budżetu dyskutować będą podczas najbliższej sesji. Uchwałę budżetową zaś, po ewentualnych poprawkach, podejmować będą najprawdopodobniej w grudniu.

Muzeum Rzemiosła pokaże historię Józefa Cisowskiego
Sonda
Czy wykorzystałeś w te wakacje bon turystyczny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE