RZESZÓW: Betonowanie płyty dennej wiaduktu zakończone. Prace trwały ponad dobę!

2021-12-01 14:48
RZESZÓW: Betonowanie płyty dennej wiaduktu zakończone. W trybie ciągłym pracowało 16 betoniarek
Autor: Materiały prasowe/ B. Gubernat UM Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie zakończyła się trwająca ponad dobę akcja betonowania płyty dennej wiaduktu, który powstaje przy ul. Batorego. To drugie tego typu największe przedsięwzięcie budowlane w mieście - większe było tylko przy okazji budowy mostu im. Mazowieckiego.

Wiadukt na Batorego

Przebudowa układu kilkunastu ulic, m.in. Batorego, Siemieńskiego, Styki i Śniadeckich jest największą z trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji drogowych. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 50 mln zł, z czego duża część tej kwoty to dofinansowanie, które miastu udało się zdobyć z funduszy Unii Europejskiej - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Jednym z elementów przebudowy jest nowy wiadukt, który powstaje przy ulicy Batorego. Do betonowania płyty dennej obiektu zużytych zostało około 4 ton betonu, do zbrojenia 170 ton stali. Przez ponad dobę mieszankę cementu, kruszywa i wody wylewało 16 betoniarek, które pracowały w trybie ciągłym.

Sama płyta zaś jest najgłębiej położonym element konstrukcji wiaduktu, który umożliwi wykonanie kolejnych robót m.in. murów oporowych na dojazdach i samych dojazdów pod wiadukt kolejowy.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Więcej żubrów, wilków, rysi i niedźwiedzi brunatnych

Most na Przyrwie od jutra będzie przejezdny

Ważnym elementem przebudowy ulic w Śródmieściu była także budowa nowego mostu na rzece Przyrwie. Stara przeprawa była zbyt wąska, by „zmieścić” na niej dodatkowy, trzeci pas ruchu.

Budowa nowego mostu to część przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ul. gen. Maczka a rejonem biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Inwestycja zakłada m.in. poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego. (…) Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ul. gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa- informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Nowym mostem kierowcy będą mogli przejechać już jutro. Przypomnijmy, zaplanowane przez ratusz roboty związane z przebudową ulic w rejonie dworca mają się zakończyć jesienią przyszłego roku.

W formie 24: jak dbać o serce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE