Rzeszów: Od 11 maja nowa linia MPK przez ulicę Wieniawskiego. Są zmiany w rozkładzie jazdy

2020-05-11 10:16
Rzeszów: Będzie nowa linia autobusowa przez ulicę Wieniawskiego
Autor: Pixabay

Na to połączenie mieszkańcy Rzeszowa, zwłaszcza osiedla Słocina, czekali wiele lat. Od 11 maja pojawi się nowa linia nr 11, z której będą mogli korzystać. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Remont ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie

Niegdyś kręta i bardzo wąska, łącząca dwa duże osiedla w Rzeszowie - Zalesie i Słocina. Tak przed remontem wyglądała ulica Wieniawskiego. Prace kosztowały ponad 13 milionów złotych i sporo się zmieniło.

Dziś Wieniawskiego to szeroka jezdnia z chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem. I co najważniejsze - mogą już jeździć po niej autobusy MPK, które wcześniej sie tu nie mieściły.

Autobusy MPK przez Wieniawskiego

Od 11 maja ZTM w Rzeszowie uruchamia nową linię

Od 11 maja przez Wienawskiego pojedzie linia nr 14. Jej trasa będzie następująca:

Dworzec Lokalny – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa Kuli – Kilara – Kopisto – Krzyżanowskiego – Armii Krajowej – Paderewskiego – Wieniawskiego – Łukasiewicza.

Rozkład jazdy można znaleźć między innymi na stronie ZTM.

Zmiany w rozkładach jazdy w Rzeszowie od 11 maja

Nowa linia to nie jedyne zmiany w rozkładach jazdy rzeszowskich autobusów MPK. Linia nr 1 wydłuża się do przystanku Krakowska granica, trasę przejazdu kursów Spichlerzowa pętla – Dworzec Główny PKP z godz. 17.35 i 18.10.

Również od 11 maja br. na okres funkcjonowania linii nr 4 w dni robocze wg rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, na prośbę pracowników Auchan Krasne, opóźniony zostaje w dni robocze ostatni kurs z Auchan Krasne z godz. 22.15 na godz. 22.25.

Posłuchaj, i poznaj domowe sposoby na piękne dłonie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #019
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE