RZESZÓW: Będzie kolejny kandydat na prezydenta miasta?

2021-05-07 15:14
Głosowanie, wybory, referendum
Autor: se.pl Wybory. Zdj. ilustracyjne.

Zaskakujące informacje z Rzeszowa - będzie kolejny kandydat na prezydenta miasta. To Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, której kandydaturę w najbliższy poniedziałek ma zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050. Ten tłumaczy, że po zmianie terminu wyborów na 13 czerwca, przesunęła się także ostateczna data zgłoszenia kandydatów na prezydenta do 19 maja. Stąd kandydatura Małgorzaty Grzywy, która swój program wyborczy ma zaprezentować 10 maja.

Jak podał pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Polska 2050, 10 maja o godz. 16.00, w Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie, zgłosi Kandydatkę Małgorzatę Grzywę na funkcję Prezydenta Miasta Rzeszowa, w wyborach przedterminowych zarządzonych na dzień 13 czerwca 2021 roku.

Zgłoszenie zostanie dokonane na podstawie Art. 478. § 3 Kodeksu wyborczego, który mówi, że Kandydatów na wójta zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24.00 - tłumaczy pełnomocnik, według którego kandydatów na Prezydenta Rzeszowa można zgłaszać do dnia 19 maja 2021 roku.

Konferencja prasowa kandydatki odbędzie się 10 maja 2021 roku w poniedziałek, o godz. 12.00 na Rynku w Rzeszowie. Próba zarejestrowania Grzywy jako kandydatki na prezydenta Rzeszowa będzie drugim podejściem. Poprzednio nie udało jej się to ze względu na brak wymaganej liczby podpisów.

Drogowskazy: o molestowaniu w pracy. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
W Rzeszowie powstanie hala technologiczna dla pociągów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE