Rusza Festiwal Wolności Twórczej 2022. W programie m.in. koncerty i wernisaże

2022-10-17 16:04
Rusza Festiwal Wolności Twórczej 2022. W programie m.in. koncerty i wernisaże
Autor: Pixabay.com

Startuje trzecia edycja Festiwalu Wolności Twórczej. To dwudniowa impreza, która zabierze was w podróż do świata muzyki i fotografii. A co w programie? Będzie m.in. koncert legendarnego jazzmana Bernarda Maseli, specjalny wernisaż ze zdjęciami Soni Gorczak i coś jeszcze. Szczegóły poniżej

Festiwal Wolności Twórczej to dwudniowa impreza, która już po raz trzeci zawita do Rzeszowa. Jej organizatorem jest stowarzyszenie Popkultura. Całość jest jednak organizowana we współpracy i dzięki wsparciu miasta Rzeszów. Jak będzie się prezentowała tegoroczna edycja?

Festiwal Wolności Twórczej – program

Tegoroczna edycja Festiwalu Wolności Twórczej została podzielona na dwa dni. Pierwszy odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury (28 października) Otworzy go koncert 10-osobowego zespołu, któremu będzie przewodził legendarny polski jazzman Bernard Maseli. W trakcie koncertu usłyszymy dźwięki znane z płyty Drifter. Ta została wydana w prestiżowej serii Polish Jazz Masters.

Wstęp jest za free, jednak wcześniej trzeba się rejestrować.

Joanna Racewicz o swoich uczuciach, kiedy rozmawiała z uciekającymi przed wojną Ukraińcami: „Nie sposób było zachować zimną krew”

Festiwal Wolności Twórczej – drugi dzień

Druga część imprezy pod szyldem Dogrywka (29 października) przeniesie się do rzeszowskiego Kina za rogiem. Tam będzie można zanurzyć się w prezentacji płyty Late Night Poems – Ostatni Dzień Lata. Ta część spotkania rozpocznie się o godzinie 19.

W tym samym miejscu o godzinie 20:30 wystartuje specjalny wernisaż fotografii autorstwa Soni Gorczak. To seria zdjęć, na których będzie można zobaczyć nie tylko feerię barw, ale również potęgę żywiołów. Znajdą się również fotografie pełne ukrytych znaczeń i detali.

O godzinie 21:30 rozpocznie się afterparty festiwalu z artystami, którzy współtworzą polską scenę muzyki elektronicznej. Swoje popisowe sety zaprezentują Daniel Drumz (Kraków/U Know Me Receords), Groh (WWA/ U Know Me Records) oraz Amenbreakz (UK). Pojawi się również AC Boyz (Zoltan/Skub).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE