Ropczyce: Znaleziono niewypały w II Wojny Światowej. Pociski zabezpieczono

2021-09-30 14:58
Ropczyce: Znaleziono niewypały w II Wojny Światowej. Pociski zabezpieczono
Autor: KPP Łęczyca

Takich „pamiątek” sprzed prawie stu lat najlepiej unikać. Ropczyccy policjanci na przestrzeni kilku dni otrzymali dwa zgłoszenia o przypadkowo znalezionych niewybuchach. Niebezpieczne przedmioty został zabezpieczone i zabrane przez saperów. Co zrobić, gdy podczas prac znajdziemy niewybuchy?

Jak informują ropczyccy policjanci, do pierwszego zgłoszenia miało dojść jeszcze we wtorek. Podczas prac przy budowie mostu w miejscowości Kozodrza pracownicy budowy przy pracach na fundamentach znaleźli niewybuch. - We wskazanym przez zgłaszającego miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że odnaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Drugi niewybuch został znaleziony w podobnych okolicznościach wczoraj w miejscowości Boreczek. Podczas prac ziemnych, pracownicy trafili na pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga na czad! Podkarpaccy strażacy przypominają o niebezpieczeństwie

Co robić w takich sytuacjach?

Takich pamiątek pod żadnym pozorem nie wolno dotykać lub przenosić, a o ich znalezieniu należy niezwłocznie powiadomić Policję. Na naszych terenach bardzo często zdarzają się podobne powiadomienia o znaleziskach z okresu II Wojny Światowej. Na takie znaleziska bardzo często trafiają osoby wykonujące prace ziemne. Tak było i tym razem. Przypominamy, że niewybuchy z czasów wojny są wciąż niebezpieczne.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE