Rondo koło ZUS-u w Rzeszowie otwarte. Ruch na razie jednym pasem

2022-09-29 16:07
 Rondo koło ZUS-u  w Rzeszowie otwarte. Ruch na razie jednym pasem
Autor: Unsplash.com/ Mika Baumeister

Chodzi dokładnie o ul. Głowackiego w Rzeszowie, czyli o trasę obok ZUS-u. Drogowcy puścili już ruch przez nowo wybudowane rondo, a to oznacza, że kierowcy mogą z niego zawrócić w stronę ul. Piłsudskiego, przejechać w kierunku ul. Batorego, czy Fredry.

Na wyremontowanej trasie brakuje jeszcze pasów. Te mają pojawić się za około dwa tygodnie. Na razie miasto czeka, aż poprawie ulegnie pogoda. W dodatku trochę czasu na utwardzenie potrzebuje wylany niedawno asfalt. To jest kwestia kilkunastu  dni, jeśli chodzi o rozmalowanie tego nowego odcinka drogi. Z sygnałów, które od nas docierają, wiem, że kierowcy są zadowoleni, że mogą tamtędy jeździć. Otwarcie tego odcinka trochę rozładowało ruch w centrum miasta mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Zrobił z samochodu mobilny magazyn. Policjanci znaleźli łącznie 24 kg narkotyków

Wiadukt na ul. Batorego końcem jesieni?

Rondo jest częścią sporej przebudowy północno-wschodniej części Śródmieścia, która kosztuje miasto ponad 52 mln zł . Na tę rozbudowę ratusz dostał dofinansowanie z funduszy unijnych. To m.in. w jej ramach przebudowywany od blisko czterech lat jest wiadukt na ul. Batorego. W tym przypadku drogowcy rozpoczynają wylewanie pierwszej warstwy asfaltu.

– Jeszcze tej jesieni będziemy chcieli oddać do użytku całość tej inwestycji – dodaje Gernand.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE