REGION: Więcej policjant ów na podkarpackich drogach. Będą czuwać nad bezpieczeństwem w czasie Świąt

i

Autor: Materiały prasowe/ Podkarpacka policja

REGION: Więcej policjantów na podkarpackich drogach. Będą czuwać nad bezpieczeństwem w czasie Świąt

2021-12-25 9:43

Mundurowi dbać będą przede wszystkim o płynność ruchu. W przypadku utrudnień kierować będą samochody na objazdy, w razie potrzeby będą też ręcznie sterować ruchem. Policyjna akcja trwać będzie do niedzieli, 26-go grudnia.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu mieszkańców regionu czas rodzinny. Część osób już dotarła do swoich bliskich na Wigilię, część z nich odwiedzać będzie rodzinę w pierwszy i drugi dzień Świąt. Tym samym, podkarpaccy policjanci przez cały weekend spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach regionu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, mundurowi w okresie świątecznym dbać będą o płynność ruchu- w przypadku utrudnień kierować będą samochody na objazdy,  w razie potrzeby będą też ręcznie sterować ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych, w tym m.in. na: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu czy nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Pobłażania nie będzie też dla kierowców wsiadających za kółko po kieliszku- mówi Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Quiz. Podsumowanie 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Na początku roku miejsce miał Atak na Kapitol USA. Kogo przypominał kostium jednego z uczestników?
Maria Andrejczyk: w święta jestem główną dekoratorką, gotują bracia z mamą!
Drogowskazy: o tym czy tradycja, religia i obyczaje nas ograniczają? TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ