REGION: Sarenka i koziołek utknęły na lodzie. Zwierzęta ewakuowali strażacy

2022-01-15 16:04
REGION: Sarenka i koziołek utknęły na lodzie. Zwierzęta ewakuowali strażacy
Autor: Facebook.com/ Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych

Na pomoc uwięzionym na lodzie zwierzętom zadysponowano w sumie dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu akcji obecni byli także przedstawiciele Fundacji "Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt", którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu akcji ratunkowej.

Do niebezpiecznej dla zwierząt sytuacji doszło wczoraj, czyli w piątek 14 stycznia. Zgłoszenie o uwiezionych, jak się później okazało sarence i koziołku, na zmarzniętym zbiorniku wodnym, należącym do wyciągu narciarskiego Laworta SKI, odebrali straży z Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych.

Po przybyciu na miejsce pierwszy zastęp strażaków zajął się zabezpieczaniem miejsca zdarzenia. Po rozpoznaniu sytuacji podjęto jednak decyzję o wezwaniu do pomocy drugiego zastępu strażaków, ze względu na strome zejście do zbiornika, które pokryte było folią.

Strażacy ubrani w suche skafandry do ratownictwa wodnego, asekurowani za pomocą lin oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt udali się na tafle lodu zbiornika. Wykorzystując siatkę złapano zwierzęta i ewakuowano w bezpieczne miejsce, w którym lekarz weterynarii ocenił ich stan fizyczny- relacjonują n swoim profilu na Facebooku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ustrzykach Dolnych.

Na szczęście stan uratowanych zwierząt okazał się dobry- te wypuszczone zostały z powrotem na wolność, do pobliskiego lasu.

Jak piszą strażacy- na miejscu obecni byli także przedstawiciele Fundacji "Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt", którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu akcji ratunkowej.

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?
Posłuchaj o chorobach układu krążenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE