Rzeszów. Niedługo ruszają badania poziomu hałasu w mieście

i

Autor: Pixabay

Ratusz sprawdzi, gdzie w Rzeszowie jest głośno! Niebawem ruszą badania

2021-11-12 15:34

Pokaże gdzie w Rzeszowie jest najgłośniej, a gdzie najciszej. Mowa o nowej mapie akustycznej miasta. Ta ma powstać do końca przyszłego roku, ale przedtem w mieście prowadzone będą badania poziomu hałasu. Taki dokument co pięć lat muszą przygotować miasta, w których mieszka więcej niż 100 tys mieszkańców.

Mapa akustyczna to dokument, który zgodnie z unijnymi wymogami miasto przygotowuje raz na pięć lat. Prawo ochrony środowiska nakłada taki obowiązek na aglomeracje o liczbie mieszkańców większej niż 100 tysięcy. Jej opracowanie poprzedzają badania poziomu hałasu w poszczególnych miejscach.

- Wyniki badań poziomu hałasu zostaną przekazane planistom z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, pracownikom Miejskiego Zarządu Dróg i oni w swoich działaniach planując nowe ulice, jakieś zmiany w organizacji ruchu będą brali pod uwagę te dane po to, aby mieszkańcom żyło się lepiej – mówi Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: Dziś na nowo ruszył Spis Powszechny 2021! Kto może spodziewać się telefonu? O co będą pytać?

Kiedy zaczną się badania?

Przetarg na opracowanie mapy jest już na finiszu. - We wtorek otwarto oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem. Jest ich trzy, są już analizowane, a umowa ma być podpisana do końca roku – dodaje Bartosz Gubernat. Mapa będzie gotowa do końca maja przyszłego roku. Badania zaczną się kiedy temperatura powietrza będzie wynosić powyżej plus 5 stopni Celsjusza, bo kiedy jest chłodniej, jest to niemożliwe.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE