Przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego gotowy. Trwają ostatnie prace!

2022-11-30 15:44

Powoli kończy się przebudowa dróg w części śródmieścia sąsiadującej z głównym dworcem kolejowym oraz na os. 1000-lecia. Drogowcy pracowali m.in. na ul. Styki, Żółkiewskiego, Głowackiego i właśnie Batorego i Siemieńskiego, gdzie od wczoraj można przejechać pod nowym wiaduktem.

Całą przebudowa kosztowała blisko 54 mln zł. Stary i jednokierunkowy wiadukt został zastąpiony przez nowy i przede wszystkim dwukierunkowy przejazd. - Głównym celem tej inwestycji była poprawa komunikacji pomiędzy północną a południową częścią Rzeszowa. Dzięki temu z ruchu odciążymy inne ważne ulice śródmieścia m.in. Piłsudskiego, Cieplińskiego a także wiadukt Tarnobrzeski – mówi Konrad Fijołek.

Miasto już wcześniej oddało dwupasmowe rondo u zbiegu ulic Głowackiego, Fredry, Siemiradzkiego. Innym z elementów była budowa nowego odcinka drogi od ronda do przejazdu pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym.

Rozbudowana została ul. Fredry, ul. Orzeszkowej, przebudowano skrzyżowania z ul. Śniadeckich wraz z chodnikami. Pomiędzy ul. Śniadeckich a Orzeszkowej powstało nowe połączenie wraz miejscami postojowymi po obu stronach drogi. Przebudowane zostało także skrzyżowanie ul. Styki z ul. Kopczyńskiego.

Wiele prac zostało wykonanych na ul. Żółkiewskiego, którą rozbudowano na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Batorego. Oprócz tego po obu jej stronach powstały chodniki, po jednej ścieżka rowerowa.

Dea typuje zwycięzców podczas mundialu w Katarze

Koniec prac przed świętami?

Ul. Siemieńskiego, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Maczka została poszerzona do trzech pasów ruchu. Po stronie wschodniej powstał ciąg pieszo-rowerowy oraz nowa zatoka autobusowa, po zachodniej rozbudowano chodnik. Rozbudowano także skrzyżowania z ul. Kosynierów.

– Ponadto m.in. wzmocniono nawierzchnie istniejących ulic, wybudowano i przebudowano ich odwonienia, wybudowano przepompownię wód opadowo-roztopowych oraz gruntowych, wybudowano i przebudowano oświetlenie, sieci wodociągowe, kanalizacje sanitarną i deszczową, gazociągi, sieci ciepłownicze – informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Na skrzyżowaniu Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego powstała sygnalizacja świetlna oraz przebudowano tę na wlocie ul. Siemieńskiego do ul. Maczka.

Do finiszu pozostały już tylko drobne prace, takie jak np. dokończenie chodników, malowanie ścian wiaduktu kolejowego oraz ścian murów oporowych, czy montaż słupów oświetleniowych po północnej stronie ul. Żółkiewskiego. Wszystko ma być gotowe przed 16. grudnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE