Premiera „Diabła Łańcuckiego” w kinie Zorza. Później spotkanie z autorami serialu

2022-05-10 14:59
Premiera „Diabła Łańcuckiego” w kinie Zorza. Później spotkanie z autorami serialu
Autor: Pixabay

Dziś w rzeszowskiej Zorza szykuje się piekielnie dobre kino. Wszystko za sprawą premiery pierwszego odcinka „Diabła Łańcuckiego”, czyli polskiego serialu spod znaku płaszcza i szpady. Produkcja opowiada o właścicielu zamku w Łańcucie, Stanisławie Stadnickim , który jeszcze za życia był złowrogą legendą.

Według przekazów z XVII wieku, Stanisławi Stadnicki miał zaprzedać duszę diabłu w zamian za wielkie bogactwa. Scenariusz na podstawie własnej powieści o tym samym tytule napisał Jacek Komuda. Pilotowy odcinek serialu powstawał w ubiegłym roku w plenerach Pogórza Przemyskiego, m.in. w Krasiczynie i w cerkwi w Piątkowej. Premiera serialu już dzisiaj o 19:00 w Kinie Zorza przy ul. 3-go maja.

W rolach głównych występują: Radosław Pazura, Mateusz Banasiuk, Piotr Zawadzki, Michał Białecki, Antoni Sałaja, Urszula Nawrot, Emilia Sulej i wielu rekonstruktorów i statystów. Cała kompania zapowiedziała że przybędzie na jedyny w Rzeszowie, pokaz premierowy odcinka pilotowego serialu.

O czym opowiada pierwszy odcinek?

Zaczyna się on od wędrówki pielgrzymów do świętego miejsca, które odgrywa cerkiew w Piątkowej. Przed cerkwią najeżdżają ich ludzie starosty Stanisława Stadnickiego, pana na Łańcucie, z żądaniem zapłacenia bakszyszu. W ich obronie staje pokutnik Gadeon. Szybko rozprawia się on z napastnikami. By pochwycić Gadeona, Stanisław Stadnicki zwany Diabłem wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE