Potrafisz rozpoznać tablice rejestracyjne w woj.podkarpackim? Sprawdź swoją wiedzę [QUIZ]

2020-01-22 7:11
Potrafisz rozpoznać tablice rejestracyjne w woj.podkarpackim?
Autor: Pixabay

Codziennie na ulicach miast województwa podkarpackiego widzimy tablice rejestracyjne zaczynające się od takich liter. Jesteś w stanie na podstawie tych skrótów odgadnąć w jakim mieście został zarejestrowany dany samochód. Sprawdź się w naszym quizie. O maksymalną liczbę punktów nie będzie wcale łatwo.

Potrafisz rozpoznać tablice rejestracyjne w województwie podkarpackim?


W województwie podkarpackim mamy ponad 20 różnych kombinacji literowych, które stawiane są przed numerem tablicy rejestracyjnej. Konkretne litery odpowiadają obszarowi administracyjnemu, w którym zarejestrowaliśmy samochód. Wszystkie miasta na prawach powiatu mają swój własny, unikalny skrót na tablicy rejestracyjnych. Są też jednak rejestracje, na których widnieje skrót właściwy dla całego powiatu. Jesteś w stanie rozpoznać w jakim mieście na tablice rejestracyjne rozpoczynają się od liter RLE, a w jakim od RLA? Jeśli tak, to ten quiz nie powinien być dla ciebie wyzwaniem. Ale ostrzegamy, pytania wcale nie należą do najłatwiejszych. Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż nasz quiz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE