Policja czeka

i

Autor: pixabay.com

Wydarzenia

Popis 24-latka. Ukradł alkohol, zniszczył drzwi sklepu i groził pracownicy metalową rurką

2023-09-18 14:22

Policjanci z Kolbuszowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który ukradł ze sklepu dwie butelki alkoholu, groził pracownicy metalową rurką, a uciekając uszkodził drzwi. Sąd zdecydował, że sprawca – recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna ukradł alkohol w Kolbuszowej

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym ze sklepów w Kolbuszowej. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży. Jak zeznała pracownica marketu, tuż przed zamknięciem wszedł mężczyzna, który zabrał z półki dwie butelki alkoholu i nie płacąc za towar, chciał wyjść ze sklepu.

– Kiedy kobieta zwróciła mu uwagę, zagroził jej metalową rurką, a następnie siłą otworzył drzwi, uszkadzając je i uciekł – przekazała w poniedziałek nadkom. Jolanta Skubisz-Tęcza z komendy policji w Kolbuszowej. Wartość skradzionego alkoholu i uszkodzonych drzwi oszacowano na około 1000 złotych.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że sprawcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Okazało się, że tego samego dnia, mężczyzna był już w tym samym sklepie i wtedy ukradł towar o łącznej wartości ponad 700 złotych. Policjanci ustalili, że w obydwu przypadkach 24-latek działał z pomocą dwóch innych osób.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, w 2022 roku był prawomocnie skazany za podobne przestępstwo. Dlatego usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Decyzją sądu 24-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Robisz te pozornie niewinne rzeczy? Możesz dostać mandat albo wezwanie do sądu

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE