Polacy uzbierali zawrotną sumę! Będzie Bayraktar dla Ukrainy

2022-07-24 16:14
dron Bayraktar TB2
Autor: fot. Ministry of Defence of Ukraine / WikimediaCommons

W niedzielne popołudnie udało się osiągnąć wyznaczony cel, czyli 22,5 mln zł na sfinansowanie nowoczesnej broni dla Ukrainy. Polska zbiórka na Bayraktara będzie aktywna jeszcze przez parę dni, a nadwyżka zostanie przeznaczona na cele Funduszu Sił Zbrojnych Narodowego Banku Ukrainy.

W niedzielę 24 lipca zbiórka na zakup nowoczesnego drona Bayraktara dla ukraińskiej armii osiągnęła 100 procent. Zbiórkę wsparło ponad 206 tys. osób! Mimo uzyskania wymaganej zawrotnej kwoty 22,5 miliona złotych ogólnopolska zrzutka ma potrwać jeszcze cztery dni. Nadwyżka ma trafić na cele Funduszu Sił Zbrojnych Narodowego Banku Ukrainy. Polską zbiórkę na początku czerwca uruchomił publicysta Sławomir Sierakowski zainspirowany identyczną akcją przeprowadzaną przez Litwinów. Turecki dron bojowy sfinansowany w ramach publicznej zrzutki na Litwie trafił na Ukrainę początkiem lipca.

Janusz Steinhoff: Fuzja Orlenu z Lotosem to materiał na komisję śledczą

Będzie polski Bayraktar dla Ukrainy

Drony Bayraktar TB2 stały się najskuteczniejszą bronią Ukraińców podczas wojny z Rosją. Maszyna produkowana przez turecką firmę Baykar Makina jest zabójczo precyzyjna i sieje postrach w szeregach agresora. Ukraińcy wciąż jednak potrzebują więcej tych bezzałogowych statków powietrznych. Producent broni przekazał Ukrainie trzy Bayraktary za darmo i zapowiedział, że nigdy nie sprzeda jej Rosjanom.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE