Podpułkownik armii amerykańskiej w Rzeszowie odsłoni kulisy cyberwojny

2022-07-29 9:29
Podpułkownik armii amerykańskiej odsłoni kulisty cyberwojny w Rzeszowie
Autor: archiwum Kongresu PR

Podpułkownik Brett Lea to oficer ds. public affairs w 82. Dywizji Powietrznodesantowej armii amerykańskiej w Fort Bragg w Karolinie Północnej. Ostatnie miesiące spędził jednak w Polsce, przez wojnę w Ukrainie. W Rzeszowie opowie o tym, że obecnie wojny nie toczą się tylko na polu walki, ale także w sieci.

Podpułkownik Brett Lea brał udział w misjach armii amerykańskiej w Iraku i Afganistanie. W Rzeszowie opowie m.in. o strategii komunikacji z mediami i społecznością lokalną w trakcie trwania konfliktów zbrojnych.  

Dezinformacja w czasie misji wojskowej

Rozmowę z podpułkownikiem przeprowadzi Bartosz Staniszewski, szef agencji Brandfeed, która prowadziła komunikację między oddziałem stacjonującym w Polsce, a mediami.

- Jednym z kluczowych tematów naszej rozmowy będzie kwestia dezinformacji i wyzwań związanych z komunikacją w trakcie trwania misji. W dobie mediów społecznościowych wojna toczy się nie tylko na polu bitwy, ale także w sferze informacyjnej. W tym kontekście problem fake newsów jest bardzo widoczny – mówi Bartosz Staniszewski.

Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała

Spotkanie z podpułkownikiem odbędzie się 16 września do Hotelu Bristol w Rzeszowie.

- Fake newsy są coraz poważniejszym zagrożeniem - dodaje dr hab. Dariusz Tworzydło prof. UW, organizator i pomysłodawca Kongresu PR. - Docierają do odbiorców niezwykle szybko. Bywa że wypierają prawdziwe informacje. Często są one od nich ciekawsze. Podczas Kongresu będziemy mówili o tym jak nieprawdziwe informacje kreują poglądy i opinie

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE