PODKARPACKIE: Nieco ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem w regionie

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACKIE: Nieco ponad 200 nowych zakażeń koronawirusem w regionie

2021-02-14 11:46

Najwięcej znów w Rzeszowie. W ciągu ostatniej doby odnotowano też niestety 14 kolejnych zgonów. U zdecydowanej większości osób występowały choroby współistniejące.

W całej Polsce od wczoraj przybyło, według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, ponad 5300 zachorowań. Spośród nich najwięcej znów odnotowano na Mazowszu (1001) oraz Pomorzu (651). Nieco mniej przybyło w Wielkopolsce i na Śląsku.

Na Podkarpaciu zaś potwierdzono dokładnie 208 nowych przypadków. Najwięcej z nich testy potwierdziły w mieście Rzeszowie (67) oraz powiecie rzeszowskim (32). Nowych chorych nie ma za to w powiecie tarnobrzeskim. W ciągu ostatniej doby odnotowano też niestety 14 kolejnych zgonów. U zdecydowanej większości osób występowały choroby współistniejące, tylko u jednej bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus.

Obecnie kwarantanną objętych jest 5784 osoby, zaś hospitalizowanych jest niemal 740 mieszkańców regionu. W przypadku 71 pacjentów koniecznym było użycie respiratora.

Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Co warto zabrać zimą w góry?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE