Podkarpackie miasta stają do rywalizacji o tytuł "Polskiej Stolicy Recyklingu". Co trzeba zrobić żeby wygrać?

2022-12-14 15:22
elektrośmieci
Autor: Pixabay.com

Łódź, Poznań, Kielce, Radom, Wałbrzych, Świdnica, Przemyśl i Rzeszów. To między innymi te miasta stają właśnie do rywalizacji o tytuł polskiej stolicy recyklingu. Co trzeba zrobić, aby wygrać rywalizację?

Plebiscyt „Polska stolica recyklingu” został stworzony przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Ta jest nie tylko jego pomysłodawcą, ale również i organizatorem. Program ma przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzebę i konieczność selektywnej zbiórki elektro-odpadów. Akcja będzie realizowana z udziałem nowoczesnych rozwiązań wpisujących się w idee miasta smart.

Do całej rywalizacji staje ponad 40 miast z całej Polski. Obok Wałbrzycha, Łodzi, czy Poznania znalazł się także Przemyśl i Rzeszów. Podkarpackie miasta mają spore szanse na zgarnięcie statuetki z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną oraz rozwój nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Zwycięzca będzie tylko jeden – co zrobić żeby wygrać?

Aby móc wygrać potrzebne jest zgranie wszystkich mieszkańców miasta. Liczy się zebrana ilość odpadów w przeliczeniu na jednego mieszkańca.  Za każdy elektroodpad przysługuje  odpowiednia liczba punktów: 

  • Lodówki, zamrażarki - 30 punktów za 1 sztukę
  • Pralki, zmywarki - 15 punktów za 1 sztukę
  • Telewizory, monitory - 7 punktów za 1 sztukę
  • Laptopy, komputery - 5 punktów za 1 sztukę
  • Mały sprzęt AGD - 3 punkt za 1 sztukę
  • Telefon, GPS, tablet - 5 punktów za 1 sztukę
  • Tonery - 1 punkt za 2 sztuki
  • Baterie - 1 punkt za 100 sztuk

Zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali miast. Ta ma się odbyć w lutym 2023 roku.

Policyjna orkiestra na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach - flash mob
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE