PODKARPACKIE: 3PBOT ma ponad 70 nowych żołnierzy! Wczoraj złożyli ślubowanie!

i

Autor: Materiały prasowe

PODKARPACKIE: 3PBOT ma ponad 70 nowych żołnierzy! Wczoraj złożyli ślubowanie!

2021-02-15 9:36

Uroczystość ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne uroczystość odbyła się w koszarach brygady przy ul. Langiewicza. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 73 ochotników.

Dziękuję za Waszą decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej. Pokazujecie w ten sposób, że bliskie są Wam wartości patriotyczne, dobro naszej Ojczyzny i Jej obywateli. Mundur żołnierza Wojska Polskiego i oliwkowy beret to symbole lojalności, oddania i poświęcenia. Noście je z dumą…- napisał w liście do żołnierzy Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak .

Ci wczoraj w liczbie ponad 70 osób złożyli przysięgę wojskową na terenie koszarów przy ul. Langiewicza. Tym samym Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zyskała kilkudziesięciu nowych żołnierzy, w tym 10 kobiet. Uroczystość odbyła się w 79. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Dziś obchodzimy 79. rocznicę przekształcenia ZWZ w Armię Krajową, rozkazem Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego z 14 lutego 1942 roku. Dziś uczestniczymy w uroczystej przysiędze nowych ochotników – żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady OT. Przysięga to bezsprzecznie najważniejszy moment w życiu każdego żołnierza – niezależnie od okoliczności, czasu i miejsca jej składania. Jej cel zawsze ma w treści walkę o wolność Ojczyzny… Dziś to Wy kontynuujecie naszą misję, etos walki i tradycje. Kończąc życzę Wam Drodzy Żołnierze, w imieniu własnym oraz moich kolegów, niezłomnych charakterów, walecznych serc i wytrwałości w realizacji swoich celów- powiedział prezes ŚZŻAK okręgu podkarpackiego kpt. w st. spocz. Julian Pawełek.

Podczas uroczystości mianowano też na pierwszy stopień podoficerski 50 ubiegłorocznych uczestników kursu „SONDA”. To oni obejmą stanowiska dowódców sekcji w pięciu batalionach lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
"Bieszczady na ratunek". Powstaje nowy serial dokumentalny!
Posłuchaj o sposobach na ssanie w żołądku. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE