OSTRÓW: Sporo pracy saperów. Wszystko przez niewybuchy

2021-05-25 15:26
a
Autor: Podkarpacka policja

W Ostrowie sporo pracy mięli ostatnio saperzy. Ropczyccy policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony przez spacerowiczów. Dodatkowo, w tym miejscu patrol minerski znalazł jeszcze kilka sztuk pocisków artyleryjskich. Znaleziska zostały zabrane przez saperów i przewiezione na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

W niedzielę dyżurny ropczyckiej komendy po godz. 12 otrzymał zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Ostrów. Podczas spaceru dwójka mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego na polu uprawnym zauważyła niewybuch. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Jak się okazało, znaleziony niewybuch to pocisk artyleryjski. Dodatkowo patrol minerski znalazł jeszcze w tym miejscu 8 innych pocisków artyleryjskich pochodzących z czasów II wojny światowej. Znaleziska zostały zabezpieczone przez saperów i przewiezione na poligon w celu ich neutralizacji.

CZYTAJ TAKŻE: W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft i druku 3D! Dzieci będą tworzyć prawdziwe modele

Sporo pracy saperów - kolejne wezwania

Natomiast dzisiaj po godz. 7 ropczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezienia amunicji w miejscowości Skrzyszów. Policjanci, którzy udali się do zgłaszającego, ustalili, że mężczyzna znalazł w stodole znajdującej się na jego posesji kilka sztuk naboi. Zgłaszający kiedy wszedł do stodoły, puszka z nabojami spadła na niego z góry.

Prawdopodobnie, amunicja została ukryta w konstrukcji dachu przez żołnierzy, którzy w czasie wojny stacjonowali w tym miejscu. O nietypowym znalezisku mężczyzna powiadomił policjantów. Amunicja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy, a następnie zostanie przekazana saperom.

Policjanci przypominają, że wszelkie pozostałości z czasów wojny mogą okazać się niebezpieczne. W przypadku odnalezienia tego rodzaju przedmiotów należy zgłosić ten fakt odpowiednim służbom.

Złowił karpia giganta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE