Ostatni etap remontu na ul. Matysowskiej. Trzeba szukać objazdów

2022-08-10 14:07
Ostatni etap remontu na Matysówce. Trzeba szukać objazdów
Autor: Pixabay

W najbliższy czwartek i piątek kierowcy z Rzeszowa muszą zmierzyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Od 8:00 zamknięta będzie ul. Matysowska, przez którą nie przejedziecie od skrzyżowania z ul. św. Walentego, aż do ul. Kiepury. Drogowcy ruszyli z ostatnim etapem remontu tej trasy.

To inwestycja za ponad 10,5 mln zł. Rusza ostatni etap rozbudowy ul. Matysowskiej w Rzeszowie. Jednym z elementów, z którym muszą zmierzyć się drogowcy to ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni. Prace rozpoczną się w czwartek 11 sierpnia i potrwają do piątku 12 sierpnia.

– Z tego powodu, w ciągu tych dwóch dni ul. Matysowska będzie zamknięta dla ruchu drogowego. W pierwszy dzień, od godz. 8 do godz. 18, nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Pienińskiej/św. Walentego do ul. Nowe Wzgórza. W drugi dzień, również od godz. 8 do godz. 18, zamknięty zostanie odcinek od ul. Nowe Wzgórza do ul. Kiepury – informuje Marcin Piecyk z rzeszowskiego ratusza.

Tour de Pologne w Rzeszowie

Objazdy dla MPK-ów

Na czas trwania robót zaplanowano objazdy. W stronę Zalesia, jadąc od ul. św. Walentego, można się dostać przez ul. św. Rocha, a później ul. Wieniawskiego. Wracając, kierowcy mogą skorzystać z objazdu na ul. Wierchowej. Z kolei kierowcy, którzy chcą dostać się do południowych części Rzeszowa, skorzystają z objazdu przez Chmielnik, Kielnarową, Tyczyn, al. Sikorskiego oraz ul. Robotniczą.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy nawierzchni ul. Matysowskiej wiążą się również ze zmianami w kursach autobusów MPK. Na linii nr 5 autobusy dojadą do przystanku Powst. Warszawy/Sikorskiego 12 bez zmian. Natomiast w kierunku ul. Lubelskiej kurs rozpocznie się od przystanku Powst. Warszawy/Rejtana 13, a dalej bez zmian. Zawieszona zostanie linia nr 48.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE