Ogródki restauracyjne zamiast dostawczaków? Tak będzie na ulicy Mickiewicza

2021-05-17 15:14 af A.I
RZESZÓW: Ogródki restauracyjne zamiast dostawczaków? Tak będzie na Mickiewicza
Autor: af

Ogródki restauracyjne zamiast dostawczaków? Tak będzie na ulicy Mickiewicza, bo samochody nie wjadą już na krótki odcinek ulicy. Decyzja w rzeszowskim magistracie już zapadła. A zaczęło się od tego, że na wspomnianym odcinku parkowały tylko samochody dostawcze. Mogły to robić na czas dostawy. Jednak znaleźli się tacy kierowcy, którzy tę możliwość wykorzystywali i zostawiali auta na dłużej. I tak, teraz zamiast dostawczaków „zaparkują” tam ogródki restauracyjne. Tym samym strefa wypoczynku na Rynku poszerzy się!

Ogródki restauracyjne zamiast dostawczaków - tak będzie na ulicy Mickiewicza. Pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa, Marek Bajdak zmienił zasady korzystania z ul. Mickiewicza w Rzeszowie. Mowa o krótkim odcinku ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Joselewicza do Rynku. Ta część deptaka do tej pory była wykorzystywana przez restauratorów, którzy ustawiali tam swoje niewielkie ogródki, ale także przez pieszych, służby mundurowe i samochody dostawcze.

CZYTAJ TAKŻE: Kilkadziesiąt złotych za koszyczek truskawek! Jakie są ceny warzyw i owoców? [LISTA, ZDJĘCIA]

Mniej dostawczaków, więcej ogródków

Zdarzały się jednak sytuacje, że kierowcy dostawczaków nadużywali tego przywileju i zostawiali zaparkowane auta na dłużej. Urzędnicy znaleźli na to sposób i zablokowali ich możliwość parkowania. Teraz "zaparkują" tam ogródki restauracyjne.

- Dotychczas było tak, że ogródki były ustawiane przez restauratorów po stronie "Teatru Maska". Teraz pojawiła się możliwość ustawienia ogródków także po drugiej stronie tego odcinka ulicy Mickiewicza z zachowaniem po środku 4-metrowego pasa - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Z tego będą mogli korzystać tylko piesi i rowerzyści. Z kolei samochody dostawcze mogą podjeżdżać tylko do skrzyżowania Mickiewicza z Joselewicza. To stamtąd na wózkach mają dowozić dostawy na Rynek.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE