Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy będzie można robić zakupy?

2022-12-09 13:36
Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy będzie można robić zakupy?
Autor: unsplash

Do świat pozostały już tylko dwie niedziele. Pojawia się zatem pytanie… Czy będą handlowe? Odpowiadamy!

Czy w najbliższe grudniowe niedziele będzie można zrobić zakupy? Oto pytanie, które zadaje sobie wiele osób w przedświątecznym okresie. Jak brzmi odpowiedź?

Święta zbliżają się już coraz większymi krokami, a razem z nimi okres intensywnych przygotowań. Wiąże się on oczywiście z zakupami, a te zdecydowanie łatwiej zrobić w weekend. I tu pojawia się podstawowe pytanie – czy niedziele w grudniu będą handlowe?

Niedziele handlowe w grudniu 2022

Odpowiedź brzmi tak. Przedświąteczne zakupy będzie można zrobić zarówno w niedzielę 11, jak i 18 grudnia. Otwarte będą wtedy i sklepy spożywcze, i galerie handlowe. W 2022 roku zaplanowano w sumie 7 niedziel handlowych. Ostatni raz wypadła ona 28 sierpnia, w wcześniej 26 czerwca, 24 kwietnia, 10 kwietnia i 30 stycznia.

Niedziele handlowe w 2023 roku

Zakaz handlu w niedziele jest efektem decyzji rządu, który od 1 marca 2018 roku stopniowo ograniczał powszechną możliwość robienia zakupów w drugim dniu weekendu. Obecnie – od 2020 roku – jedynie w 7 niedziel w ciągu roku pozostaje handlowych. Jak wypadają w 2023 roku?

Niedziele handlowe w 2023 roku: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia, 24 grudnia.

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE