NATO u Konrada Fijołka. Prezydent opowiedział o pomocy uchodźcom

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

NATO u Konrada Fijołka. Prezydent opowiedział o pomocy uchodźcom

2022-05-19 13:44

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się wczoraj z przedstawicielami Rady NATO-Ukraina oraz z z członkami Prezydium Podkomisji ds. Współpracy Partnerskiej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Zagraniczni dyplomaci chcieli poznać sposoby, w jakie Rzeszów poradził sobie i radzi nadal z napływem uchodźców.

Rzeszów od początku wojny za wschodnią granicą był miejscem, przez które przeszło około 2 mln osób. – Chciałbym podkreślić ogromną i ważną rolę jaką odegrali mieszkańcy naszego Rzeszowa. My jako urząd utworzyliśmy punkt pomocy i informacji na dworcu kolejowym, stworzyliśmy także, w hali na Podpromiu, centrum przyjmujące i dystrybuujące pomoc dla mieszkańców Ukrainy – mówił Konrad Fijołek. – Do centrum na Podpromiu trafiała pomoc, dary zarówno od mieszkańców naszego kraju jak też i z zagranicy, także z krajów, które państwo reprezentujecie. Chciałbym, podziękować ludziom dobrej woli, mieszkańcom wielu krajów Europy za tę dobroć – powiedział prezydent Rzeszowa.

Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Rozmawiali o żołnierzach NATO na Jasionce

Drugim tematem, który był poruszany podczas rozmów, była obecność w Rzeszowie i okolicach wojsk, przede wszystkim amerykańskich.

– Dzięki obecności tych żołnierzy nasi mieszkańcy czują się bezpieczniej. Rzeszowianie, gdy z nimi rozmawiam, często to podkreślają. Rzeszów w trakcie wojny w Ukrainie stał się miejscem szczególnym, rozpoznawalnym na mapie świata – mówił prezydent Rzeszowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE